Facebook

Środowisko

Ochrona środowsika

Środowisko

Trudno kogokolwiek przekonać, że drukarnia, która zajmuje się obróbką papieru, produkcją książek, broszur, plakatów i ulotek może być przyjazna środowisku naturalnemu, a jednak może. Gospodarowanie materiałami i ekonomiczne zużycie środków, a także zastosowanie nieszkodliwych dla środowiska części, pozwala na wydajniejszą i ekologiczną działalność.

Nowoczesne maszyny poligraficzne wyposażone są w rozmaite biodegradowalne elementy, a zamawianie dużej ilości papieru pozwala na obniżenie szkodliwego wpływu transportu na środowisko. Dla Mariusza Kotarskiego - właściciela drukarni najważniejsza jest stabilność firmy, przyjazność otoczeniu oraz przede wszystkim rzetelność wobec Klientów i dostawców. Zamawiane materiały mają gwarancję i są zawsze sprawdzone, co nie tylko sprawia, że jakość wykonywanej pracy jest wyższa, ale także daje pewność nieszkodliwego jej wpływu na otoczenie.

Zdajemy sobie sprawę, ze nie da się całkowicie wyeliminować skutków ubocznych procesów produkcji poligraficznej, ale interesuje nas spełnianie wymagań stawianym drukarniom z zakresu ochrony środowiska.  Wszelkie maszyny i urządzenia przez nas wykorzystywane spełniają normy środowiskowe: dokładamy wszelkich starań, by hale były niezanieczyszczone min. emisją proszku zabezpieczającego druk, ograniczamy ilość odpadów nie dopuszczając do powstawania niepotrzebnej makulatury, przetwarzając papier, wtórnie wykorzystujemy wodę i energię cieplną.

Kontakt